tynki gipsowe

Budowa domu: Tynki cementowo-wapienne

Coraz więcej ludzi decyduje się wybudować swój własny, przestronny dom. Koszty budowy niosą za sobą ogromne ilości pieniędzy oraz wkładu pracy twórców. Wiele ludzi decyduje się wziąć na ten cel kredyt hipoteczny, który spłacają zazwyczaj do końca życia.

Branża budowlana stała się bardzo rozwinięta. Możemy wybierać spośród całej gamy kolorystycznej produktów. Możemy planować, jak chcemy urządzić dom oraz wybrać rodzaj elewacji. Najbardziej popularne stają się tynki cementowo-wapienne zapewniające dobrą trwałość. Można nabyć je w sklepach budowlanych oraz hurtowniach zaopatrujących firmy budowlane. Wykonuje się je bezpośrednio przed nałożeniem, ze względu na szybki czas zastygania. Przed jego nałożeniem, musimy odpowiednio przygotować ścianę, na której ma zostać zaaplikowany. Zaprawę uzyskuje się poprzez wymieszanie mieszanki z wodą.

Warto więc inwestować w najwyższej jakości materiały gwarantujące długotrwały efekt bez konieczności jakichkolwiek poprawek. O radę specjalistów najlepiej zapytać w sklepie budowlanym. Tynki cementowo-wapienne układane są w trzech warstwach. Pierwszą z nich est warstwa gruntująca, druga warstwa to warstwa podkładowa, natomiast trzecia nazywa się tynkiem dekoracyjnym. Wykonane są z piasku, wapna oraz cementu. Koszt położenia go na ścianach jest znacznie niższy od innych surowców. Można stosować go zarówno we wnętrzu domu, jak i na zewnątrz. Tynk cementowo-wapienny wyrabiany jest w specjalnym urządzeniu zwanym betoniarką. Tynki nie mają gładkiej powierzchni. Niektórzy decydują się umieścić na nim warstwę sztablatury. Położenie tego materiału jest niezwykle czasochłonne i trudne.

Zobacz: Tynki cementowo-wapienne Kraków | Inside-system.pl

Dodaj komentarz