obraz w domu

Jak łatwo zawiesić obraz na ścianie?

Choć gusta i mody się nieustannie zmieniają, również w zakresie wystroju i dekoracji wnętrz, to tradycyjne obrazy zawsze się obronią. Wiele osób to tradycjonaliści, którzy nigdy nie zamienią dobrej jakości obrazu na fototapetę czy inną ozdobę. Co więcej, również w tej branży pojawiają się nowinki techniczne, które ułatwiają zarówno oprawianie obrazów, jak i ich wieszanie.

Do produkcji ram dawniej wykorzystywane było praktycznie jedynie drewno. Dziś w tym celu można wykorzystywać rozmaite materiały, w tym stopy metali, a przede wszystkim rozmaite tworzywa sztuczne. Dzięki temu, możliwe jest zachowanie pięknego charakteru i wyglądu ramy, często imitującego drewno, ale wykonanie jest tańsze, lżejsze i łatwiejsze w obróbce. Oczywiście najbardziej zagorzali tradycjonaliści uznają tylko ramy do obrazów wykonane z drewna, ale i te dzięki bardziej nowoczesnym technikom obróbki zyskują na jakości i wyglądzie. A łatwiejsza obróbka oznacza niższą cenę i większą dostępność dla klienteli.

Także, jeśli chodzi o sposób zawieszania obrazów dokonał się postęp. Obecnie mamy rozmaite systemy zawieszeń obrazów, a tradycyjny gwóźdź i młotek to już nie jedyna opcja. Mało tego takie nowoczesne systemy wieszania obrazów w ogóle nie wymagają wiercenia dziur, ani wbijania gwoździ. Obrazy wieszane są na szynach za pomocą prawie niewidocznych dla oka żyłek oraz haczyków.

Choć są one bardzo przydatne w galeriach czy instytucjach, gdzie jest dużo obrazów, to sprawdzą się również w domach. Systemy zawieszeń obrazów można zastosować również do zawieszenia innych drobnych przedmiotów, a ich wykorzystanie zależy od inwencji właściciela.

Dodaj komentarz