sprzątanie w domu

Jak wybrać odkurzacz centralny

Budując nowy dom chcemy, by spełniał on wiele warunków: energooszczędny, wygodny, przestronny, funkcjonalny, ekologiczny. W tych założeniach mieści się odkurzacz centralny spełniający wszystkie te warunki.

Czym jest odkurzacz centralny

To jedno urządzenie przystosowane do odkurzania domów o dużej powierzchni, nawet o kilku kondygnacjach. Odkurzanie możemy wykonać nawet za pomocą jednego długiego węża podłączonego w jednym miejscu.

Zasadą jest montowanie jednostki centralnej (pojemność nawet 30 litrów), od której rozprowadzana jest instalacja zakończona gniazdem ssącym. To do niego podłączamy wąż ze szczotką. Zasysane śmieci i zanieczyszczenia usuwane są z prędkością 130km/h. Ta zawrotna prędkość powoduje, że w przewodach nie pozostają żadne zanieczyszczenia fizyczne i biologiczne. Powietrze wykorzystywane do zasysania śmieci zostaje odprowadzane wraz z roztoczami na zewnątrz budynku. Zaletą pracy odkurzacza centralnego jest cicha i wygodna praca.

Rozwiązań technicznych odkurzaczy centralnych jest kilka. Różnią się one przede wszystkim:

• typem jednostki centralnej (workowe i bezrowkowe),
• ilością gniazd ssących,
• sposobem rozprowadzania instalacji.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z opiniami użytkowników wpisując w wyszukiwarkę np. odkurzacze centralne Poznań forum. Znajdziemy tam wiele rad jakich błędów unikać przy montowaniu odkurzacza centralnego, na co zwrócić uwagę. Te cenne uwagi sprawią, że nie będziemy uczyć się na własnych błędach i zaoszczędzimy na kosztach.

Dodaj komentarz