profile led

Największe zalety LED-ów

Inwestując w oświetlenie wnętrza, warto pomyśleć o oświetleniu LED-owym, profile LED, profil do taśm LED etc. Jest to co prawda znacznie droższe rozwiązanie niż standardowe oświetlenie, ale zwraca się w trakcie użytkowania. Lampa LED jest źródłem światła, opierającego się na diodach LED, które umieszczone zostały w obudowie, pozwalającej na zastosowanie ich w oprawie oświetleniowej, przeznaczonej głównie dla żarówek.

W lampach LED źródłem światła jest dioda elektroluminescencyjna (biała), składająca się z dwóch elementów: lumfinoru i niebieskiej diody elektroluminescencyjnej. Wymieniona wyżej dioda niebieska emituje światło o fali długości 450 nm. Takie światło pobudza luminofor, który z kolei emituje żółtozielone światło. To w połączeniu ze światłem niebieskim daje po prostu światło białe.

Jakie są największe zalety LED-ów?

Jedną z największych zalet jest jej trwałość, znacznie większa niż przy standardowym oświetleniu. Charakteryzują się trwałością około 50 tysięcy godzin. Zakładając, iż korzystamy z nich około 5 godzin dziennie, trwałość wyniesie około 30 lat. Kolejnymi plusami są: większa sprawność, szerszy zakres napięć, mniejsze nagrzewanie żarówek. Dodatkowo możemy tak naprawdę uzyskać dowolny kolor światła bez użycia filtrów barwnych, wykorzystując w tym celu profil do taśm LED.

Do ważnych zalet jak już wspomniałam, zaliczyć możemy niską cenę eksploatacyjną. Koszt zakupu zwraca się przy dłuższym użytkowaniu. Na pewno sprawdzą się w przypadku osób, które lubią jasność i korzystają ze światła często i intensywnie.

Dodaj komentarz