pokój dziecka

Pokój dla niemowlaka i przedszkolaka- rozwiązanie 2 w 1

Często ograniczeni metrażem lokalowym, musimy stworzyć wspólne miejsce dla dorastającego przedszkolaka, oraz niedawno narodzonego niemowlaka. Jest to sprawa trudna, ale jak najbardziej możliwa do wykonania

Najważniejsze w pokoju powinny być łóżka. Dobrze, jeżeli będą one posiadać dodatkową funkcję w postaci szuflad przeznaczonych np. na dodatkowe komplety pościeli czy ubranka. W związku z dużą różnicą wieku, nie decydujmy się na łóżko piętrowe. Nie jest to dobra alternatywa, dla niemowlaka, który nie kontroluje w żaden sposób swojego snu. Rozkładany tapczanik, oraz ponadczasowe łóżeczko będą o wiele lepszym wyborem. Pozostałe meble, najlepiej dopasować do kolorów łóżek. Warto zdecydować się na jedną gamę kolorystyczną, by stworzyć spójne i harmonijne wnętrze. Kolorami aktualnie popularnymi jest szarość, biel oraz pastele.

Ponadto przy pomocy dodatków, również możemy dokonać podziału przestrzeni dla różnych pod względem wieku dzieci. Komplet pościeli do łóżeczka niemowlęcego zupełnie różni się od pościeli przeznaczonej dla przedszkolaka. Dlatego, nie należy w żadnym przypadku na siłę dobierać jej w tym samym stylu (pościel dla niemowlaka warto jednak dobrać do posiadanych już wcześniej kompletów pod względem materiału, by nie powodować zbyt dużych zmian w środowisku życia dziecka). Indywidualizm produktów pościelowych jest bardzo wskazany. Można jednak zdecydować się na zakup egzemplarzy pochodzących z jednego sklepu. Wartym rozważenia jest zakup pościeli z polskiej manufaktury „SennaSówka”, która specjalizuje się w szyciu antyalergicznej, bawełnianej pościeli przeznaczonej dla dzieci w różnym wieku. Produkty pochodzące z manufaktury, w świetny sposób dopełnią wnętrza, oraz zapewnią spokojny sen najmłodszym. Bawełna, z której egzemplarze pościelowe są wykonane stanowi miłe doświadczenie, dla delikatnej skóry dziecka, dlatego nie należy w żaden sposób martwić się o jego komfort snu.

Aranżacja pokoju dziecięcego może być wyzwaniem. Jednak dzięki ofertom różnych sklepów jest ona wykonalna. Postawienie na ponadczasowy styl np. skandynawski sprawi, ze wnętrze będzie harmonijne, a także łatwe w utrzymaniu czystości. Zaś za kilka lat łatwiejsza będzie jego metamorfoza.

Zobacz też: Pościel do łóżeczka z ochraniaczem | SennaSówka

Dodaj komentarz