pościel dziecięca

Pościel dla naszego dziecka

Wielokrotnie słyszy się, że sen jest bardzo ważny dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Dotyczy to nie tylko dorosłych, ale też najmłodszych.
Każdy rodzic chce, aby jego dziecko spało smacznie i wygodnie śniąc piękne, kolorowe sny. Przewietrzony pokój, odpowiednie nawilżenie pomieszczenia, wygodne łóżko i materac to podstawa. Ważnym aspektem jest również pościel niemowlęca do łóżeczka.

Delikatna skóra dziecka wymaga szczególnej uwagi i pielęgnacji, dlatego też pościel dla niemowlaka powinna spełniać najwyższe standardy jakościowe. Przy wyborze tekstyliów do łóżeczka powinno zwrócić się szczególną uwagę na jakość materiałów, z których pościel jest wykonana oraz na stosowne certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo użytkowania. Pościel dla niemowlaka powinna być również wygodna, miła w dotyku i najlepiej bawełniana, bez domieszek sztucznych materiałów. Decydując się na zakup pościeli do łóżka niemowlaka warto zwrócić też uwagę na staranność uszycia oraz jakość wykończenia – nikt przecież nie chce by jego pociecha spała na niewygodnych szwach czy innych drażniących skórę elementach.

Producenci prześcigają się w różnorodnych wzorach i tonacjach pościeli niemowlęcych. Głównie stawiają na pastelowe, przyjemne dla oka barwy, unikając krzykliwych kolorów. Główne motywy pojawiające się na kołderkach czy poduszkach to zwierzęta: misie, kotki, pieski, słoniki i sowy. Oprócz wzorów ze zwierzętami często można spotkać pościel niemowlęcą do łóżeczka z motywami gwiazdek, serduszek i delikatnych paseczków czy kropeczek. Wybór jest ogromny, dlatego każdy rodzic z pewnością znajdzie tekstylia pasujące wzornictwem do aranżacji pokoju dziecięcego. Oprócz kołderki i poduszki, producenci proponują też całe komplety składające się dodatkowo z ochraniaczy na łóżeczko czy rożków niemowlęcych. Komplety takie z całą pewnością stanowić mogą doskonały podarunek dla nowo narodzonego malucha i jego rodziców.

Zobacz też: Biała pościel dla niemowląt | Szwalnia Snów

Dodaj komentarz