restauracja włoska Kraków

Przysmaki z kraju wielkiego, słonecznego buta!

Nie ma chyba Polaka, który nie uwielbiałby smaku dań kuchni włoskiej. Często jednak jest to smak zmodyfikowany, dostosowany do realiów naszych półek sklepowych, w których nie tak łatwo znaleźć dobrej jakości kozi ser czy świeże oliwki. Prawdziwy smak tamtego kraju można znaleźć we włoskich restauracjach, nie wszystkich, bo kto nigdy nie jadł we Włoszech, nie odtworzy poprawnie dań, które przez wielu uznawane są za banalne, a prawda jest taka, że ich potrawy nie są nawet zbliżone do prawdziwego smaku Włoch.

Aby spróbować prawdziwej kuchni włoskiej, powinniście odwiedzić ten kraj albo naszą restaurację Da Pietro, gdzie od ponad dwudziestu pięciu lat serwujemy oryginalne przysmaki z tamtego regionu. Znajdziecie u nas zarówno pyszne pizze, soczyste ryby, jak i owoce morza, a także makarony. Bo któż nie kocha spaghetti w jego różnych wariantach? Carbonara czy Bolognese to tylko jedne z wielu smaków, które można odnaleźć w naszej restauracji. Naprawdę, zdziwicie się Państwo, jak wiele wariantów tego dania opracowali nasi zagraniczni przyjaciele.

Dobra restauracja włoska to nie tylko kuchnia, ale także przepyszne wina, które swą różnorodnością sprawiają, że można by pić je codziennie, a przez bardzo długi czas wystarczyłoby różnych jego smaków, aby każdego dnia pić inny jego wariant. W naszej ofercie znajdziecie oczywiście wina białe, czerwone, różowe — a w tym wytrawne, słodkie czy półwytrawne. Wyróżniamy też wina deserowe, lekkie, o owocowym aromacie, a nawet o nutach minerałów. Czy można chcieć czegoś więcej? Pyszny obiad, a do tego pachnące Włochami wino.

Reasumując, nasza restauracja serwuje większość najpopularniejszych przysmaków kuchni włoskiej. Części z nich zapewne nawet nie znacie, ale to idealny czas, aby ich zasmakować u nas i sprawić, aby zagościły w waszych jadłospisach już na zawsze.

Zobacz też: Restauracja Włoska Kraków | DaPietro

Dodaj komentarz