tynki cementowo-wapienne Kraków

Zalety tynków gipsowych

Tynki gipsowe to w obecnej dobie bardzo często stosowane rozwiązania. Nic dziwnego, bo jeśli na ściany położymy tynki gipsowe, to wówczas mamy szansę stworzyć naprawdę ładne wnętrze. Gładź gipsowa pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni, co jest niemożliwe w przypadku zastosowania tynków cementowo-wapiennych.
Warto zatrzymać się na chwilę przy temacie tynków i zgłębić nieco ich istotę. Otóż, tynki gipsowe to dobry pomysł na wykończenie wnętrza, bo
utrzymują one mikroklimat przyjazny człowiekowi, gdyż gips wchłania nadmiar wilgoci i oddaje ją, gdy w pomieszczeniu jest zbyt sucho.
Tynki gipsowe nadają się  tylko i wyłącznie do wnętrz, ponieważ nie są tak odporne na uszkodzenia mechaniczne jak tynki cementowe czy cementowo-wapienne. Poza tym nie nadają się też do pomieszczeń, w których panuje zbyt duża wilgotność. Otóż, gdy poziom wilgotności przekroczy 80%, tynki gipsowe tracą swoją wytrzymałość.
Zdecydowanie jednak tynki gipsowe mają więcej zalet niż wad. Łatwo się je nakłada, są dostępne w postaci gotowych mieszanek, więc nie trzeba już ich komponować samemu, co znacznie ułatwia pracę. Poza tym charakteryzują się dobrą izolacyjność termiczną – ich współczynnik przewodzenia ciepła  jest bardzo niski. Są zdrowe, bo potrafią regulować poziom wilgotności pomieszczeń, poprawiając tym samym mikroklimat we wnętrzach, o czym zresztą była mowa już wcześniej.
Ale to jeszcze nie wszystko, jeśli chodzi o zalety gipsówek. Inne ich cechy to także to, że nie hamują przepływu pary wodnej przez ściany oraz nawet chronią przed ogniem. No i wreszcie nadają się do dekoracyjnego fakturowania. Czegóż chcieć więcej? Jeśli ktoś jeszcze nie przekonał się do takich tynków, powinien to zrobić jak najszybciej, bo warto.

Zobacz też: Tynki cementowo-wapienne Kraków | Inside System

Dodaj komentarz